Je hebt ze vast weleens voorbij zien komen; onze Konjac Sponsjes. Maar weet je ook waar je ze voor kunt gebruiken en waarom ze zó onmisbaar zijn in jouw skincare routine? Dit natuurlijke sponsje is de perfecte aanvulling op je dagelijkse skincare routine en niet alleen omdat hij zo zacht is voor je huid.
Zachte reiniging voor ieder huidtype
Het maakt niet uit of je nu een normale, vette, droge of gevoelige huid hebt. Er is een sponsje voor ieder huidtype zodat je kunt genieten van een optimale zachte gezichtsreiniging zonder irritatie.
In ons assortiment vind je vier verschillende varianten:
- Lavendel
- Bamboe Houtskool
- Aloë Vera
- Naturel
Konjac Spons Lavendel
De paarse Konjac Spons Lavendel is speciaal voor de gevoelige huid die makkelijk geïrriteerd raakt. Deze verwijdert overtollig talg, heeft een kalmerend effect op de huid, bevordert het huidherstellend vermogen en heeft een antibacteriële werking.
Konjac Spons Bamboe Houtskool
De grijze Konjac Spons Bamboe Houtskool is speciaal voor de gevoelige huid die last heeft van onzuiverheden. De toegevoegde houtskool helpt om overtollig talg te verwijderen en heeft antibacteriële eigenschappen. Hierdoor is deze spons ook goed geschikt voor de onzuivere huid, omdat hij de poriën goed schoonmaakt en een verzorgend beschermlaagje achterlaat.
Konjac Spons Aloë Vera
De groene Konjac Spons Aloë Vera is speciaal voor de droge huid die wat sneller vet wordt en daardoor vaak last heeft van onzuiverheden. Dit sponsje reinigt net zo zacht de huid en de poriën als de andere varienten. Maar de toegevoegde Aloë Vera heeft een verkoelend, hydraterend, verzorgend en kalmerend effect. Verrijkt met vitamine A, C en E heeft Aloë Vera ook een anti-aging werking omdat de antioxidanten helpen vrije radicalen te neutraliseren. En deze plant helpt zelfs om de collageen productie van de huid te stimuleren.
Konjac Spons Neutraal
De witte Konjac Spons Neutraal is er speciaal voor iedereen die liever een neutrale huidverzorging. De witte sponsjes zijn gemaakt van niets anders dan gedroogde konjacwortel en bevatten dus geen extra toevoegingen. Hierdoor is hij geschikt voor echt alle huidtypes, dus ook de extreem droge en zeer gevoelige huid. Als je niet zeker weet of jouw huid tegen de Lavendel, Houtskool of Aloë Vera sponsjes kan, kun je met dit sponsje alsnog genieten van een zachte reiniging.
Wat is Konjac dan precies?
Onze Konjac Sponsen worden gemaakt van de gedroogde wortel van de konjacboom, een Aziatische bomensoort. Al eeuwenlang maken mensen in Azië gebruik van deze kleine, maar krachtige sponsjes vanwege hun natuurlijke en mild reinigende eigenschappen. Doordat de sponsjes zo’n zachte structuur hebben kunnen zelfs de meest gevoelige huidtypes genieten van een zachte reiniging en exfoliering.
Daarnaast is de gedroogde konjacwortel van nature rijk aan vitamine A, B, C, D en E. Maar hij bevat ook nog lipiden, eiwitten, antioxidanten, vetzuren, ijzer, koper, zink en magnesium. Om van de gedroogde wortel deze geliefde sponsjes te maken worden ze vermalen tot een poeder. Vervolgens wordt er calcium toegevoegd en worden ze verwarmd, ingevroren en gedroogd. Hierdoor worden de sponsjes alkalisch wat helpt om de PH-balans van je huid weer in evenwicht te brengen. En omdat het een 100% natuurlijk en biologisch afbreekbaar product is zonder (micro)plastics is hij niet schadelijk voor het milieu. Hierdoor is het al eeuwenlang een geliefd item voor de dagelijkse huidverzorging van zowel het gezicht als het lichaam.
Hoe Gebruik je een Konjac Spons?
Voor het optimale gebruik van je konjac spons volg je deze eenvoudige stappen:
- Laat het sponsje bij het eerste gebruik even weken in warm water zodat het zacht wordt.
- Spoel de spons grondig uit met lauwwarm water.
- Knijp de spons voorzichtig uit (niet wringen!).
- Voeg indien gewenst een gezichtsreiniger toe aan de spons.
- Masseer met kleine cirkelvormige bewegingen over je huid voor een diepe reiniging.
- Spoel de spons na elk gebruik goed uit en knijp overtollig water eruit.
- Hang de spons op aan het bijgeleverde touwtje zodat deze goed kan drogen.
Als je de spons een tijdje niet hebt gebruikt en deze wat is uitgedroogd, leg hem dan voor gebruik even in warm water. Hierdoor trekt hij weer bij en is hij klaar voor een nieuwe ronde!
Hoe reinig je een Konjac Spons?
Als je goed voor deze sponsjes zorgt kunnen ze tot wel drie maanden meegaan. Omdat het een natuurlijk product is zullen ze uiteindelijk gewoon vergaan. Als je sponsje uit elkaar begint te vallen is het tijd voor een nieuwe. Om te zorgen dat jouw sponsje zo lang mogelijk meegaat laat je deze tussen douchebeurten door zo goed mogelijk uitdrogen. Als je deze vaak gebruikt is het raadzaam om deze buiten de badkamer te laten drogen in een minder vochtige ruimte.
Natuurlijk is het belangrijk om het sponsje telkens na gebruik goed uit te spoelen. Maar omdat het sponsje zo lang mee kan gaan is het wel zo fris om deze af en toe even goed te reinigen. Dit kun je het beste eens in de twee weken doen. Zo voorkom je dat er te veel bacteriën in de spons blijven zitten die de spons ook sneller af kunnen breken. Het reinigen van een Konjac Spons doe je door hem gedurende ongeveer vijf minuten in goed heet maar niet kokend water te leggen. Dit helpt om het oppervlak te desinfecteren zodat je geen bacteriën in je huid wrijft.